DiscGolfPark w Fojutowie!

Dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu będzie to niezwykła przygoda. Poznaj nową grę, którą jest w stanie opanować każdy niezależnie od wieku i predyspozycji sportowych.

 

Na czym polega gra?

Spójrz na zdjęcie powyżej. Wystarczy rzucić latającym dyskiem do kosza i trafić! Zasady są banalnie proste - należy przejść 9-dołkowe pole w jak najmniejszej liczbie rzutów.

Grę rozpoczynamy rzutem z ‘tee’, czyli miejsca rozbiegu. Gdy wszyscy wykonają pierwszy rzut, sprawdzamy czyj dysk leży najdalej od kosza. Gracz, który oddał najkrótszy rzut kontynuuje grę, potem kolejni zawodnicy aż do momentu, gdy wszyscy trafią do specjalnego kosza z łańcuchami. Kosze znajdują się w odległości od 49 do 109 metrów od miejsca rozbiegu - zwykle potrzebujesz kilku rzutów, by ukończyć dołek. Grę na polu urozmaicają takie przeszkody jak drzewa, nachylenie terenu i wiatr. Wszystko razem składa się w całość, którą można opisać jako spacer w przyjemnym towarzystwie połączony z rzucaniem.

 

Jak skorzystać z atrakcji?

W recepcji Zajazdu Fojutowo wypożyczysz profesjonalne dyski dedykowane do gry w disc golfa. Otrzymasz mapę pola, na której znajdziesz także podsumowanie zasad gry. Mapka pełni także funkcję karty wyników (scorecard), na której możesz zapisywać wasze postępy w grze. Liczenie punktów nie jest obowiązkowe, możesz grać zgodnie z zasadą: Wygrywa ten, kto się najlepiej bawi!

Opłata za wypożyczenie jednego dysku to 10 PLN. Podczas wypożyczania dysków pobieramy zwrotną kaucję .

Skąd ten pomysł?

Disc golf to gra, której początek wiąże się z wynalezieniem frisbee. Od wielu lat na całym świecie powstają różnej wielkości pola disc golfowe. W USA są ich tysiące, Czesi mają ich ponad 100. Liczba graczy w Finlandii szacowana jest na 80 000 osób, a liczba pól przekroczyła pół tysiąca. W Polsce jesteśmy pionierami - Fojutowo DiscGolfPark to pierwszy tego typu obiekt w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz jak wygląda ten sport w profesjonalnym wydaniu.

 

 

Nasze 9-dołkowe pole jest wyposażone jest w najwyższej jakości sprzęt. Te same kosze używane są podczas Mistrzostw Europy i Mistrzostwach Świata. W poruszaniu się po polu pomogą ci tabliczki i mapy umieszczone przy każdym tee. Pole jest malowniczo położone na wzgórzu wokół naszego młyna. Dojdziesz tam ścieżką prowadzącą w dół stoku narciarskiego - pierwsze tee znajduje się tuż przy rzece.

 

Więcej informacji o dyscyplinie

Jeśli chcesz się przygotować do gry albo już pokochałeś disc golfa zapraszamy na stronę www.discgolfpoland.pl. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji m.in. profesjonalne zasady gry, przykłady ćwiczeń i zabaw, filmy instruktażowe, sklep internetowy oraz aktualności z Polski i świata.

 

Pliki do pobrania

- Fojutowo Arena

- Fojutowo Teesign